hakkimizda
Tekno Metalurji Malzeme ve Makine Tic Ltd Şti. temsilcisi bulunduğu konularında deneyimli ve saygın firmaların ürün ve hizmet programlarından malzeme ve makine satışı yapmakta ve teknik hizmetler vermektedir.

Firmamız bu kapsamda, genel olarak ülkemizde yerleşik metal imalat sektörlerinden ilgili firmalara, ağırlıklı olarak Dökümhanelerin ve Çelikhanelerin ihtiyaçlarına yönelik olarak makine ve ekipman konusunda MAUS HANSBERG ve AGTOS firmalarının, aşındırıcı ürünler konusunda da TYROLIT ve MUZZI firmalarının Türkiye’deki yetkili satıcısı konumundadır.

  • Dökümhanelere yönelik olarak MAUS HANSBERG firması programından Kalıplama Makinaları, Maça Makinaları, CNC veya robotik otomatik taşlama makinaları, Yuvarlak parça işlemeleri için Dik Tornaların satış temsilciliğini yapmaktayız. Makine satışı sonrası servis hizmeti olarak gerek yedek parça gerek se teknik servis ihtiyaçlarında ön hizmet vermekteyiz.

  • AGTOS firması programından gerek metal imalatı yapan dökümhanelere gerek de alüminyum basınçlı döküm yapan firmalara ihtiyaçları doğrultusunda askılı, tamburlu, kontinü veya çelik tel bantlı türbinli kumlama makinalarının satış temsilciliğini yapmaktayız.

  • Sarf ürünleri olarak metal veya metal dışı imalat yapan dökümhanelerin tamamlama bölümlerinde kullanılan her türlü konvansiyonel veya elmas taşlama ve kesme taşları ihtiyaçları için Türkiye yetkili temsilciliğini yaptığı TYROLIT firması programından aşındırıcı ürünlerin satışını yapmaktayız. Çelikhanelerin sıcak veya soğuk haddehanelerinde kullanılan merdane taşlama taşları, yine Çelik haddehanelerinde üretilen yuvarlak veya lama gibi iş parçalarının kesimleri için çap 2000 mm kadar olan kesme taşları TYROLIT firması programından satışını yapmakta olduğumuz aşındırıcı ürünlerdir.

  • Dökümhanelerde robotik veya CNC otomatik taşlama makinalarında kullanılan elmas taşlama ve kesme taşları için MUZZI firmasından aşındırıcıların satışını yapmaktayız. MUZZI ayrıca pik ve sfero iş parçalarının manuel olarak temizlenmelerinde kullanılabilecek uzun kullanım ömürlü ve iş güvenliği açısından güvenli elmas silindirik ve çam formunda saplı taşlar ve armut taşlar ve elmas kesme, taşlama diskleri üretmektedir.